Information kring omställningsceckar (online)
Datum: 10/6

Information kring omställningsceckar (online)

Du har väl inte missat att det finns möjlighet att ta del av upp till 150 000 kr i omställningscheckar via Region Värmland. Anmäl dig till någon av nedanstående digitala möten där du får information och möjlighet att ställa frågor.

Mer information kring omställningscheckarna hittar du här >

Datum:
10 juni kl 10-11
17 juni kl 10-11

Begränsat antal deltagare så först till kvarn gäller.

Anmäl dig här och skriv vilket datum du vill delta. Länk till mötet får du i bekräftelsen.

Välkommen med din anmälan!

Har du frågor om omställningscheckarna kan du kontakta Maria Starrin, näringslivsutvecklare, maria.starrin@karlstad.se, 054 – 540 81 19.

Har du andra frågor är du alltid välkommen att kontakta näringslivsavdelningen på Karlstads Kommun som finns här för att försöka guida dig till rätt hjälp och stöd. Både nu i coronakrisen men självklart även med alla möjliga fundering som gäller dig och ditt företag.

Kontaktcenter nås på 054 – 540 00 00, svarsgrupp 3 eller på direktnummer nedan:

Märet Engström, näringslivschef, 054 – 540 12 41, maret.engstrom@karlstad.se
Marianne Andersson, näringslivsstrateg, 054 – 540 80 17, marianne.andersson@karlstad.se
Maria Starrin, näringslivsutvecklare, 054 – 540 81 19, maria.starrin@karlstad.se
Thomas Skeppstedt, näringslivsutvecklare, 054 – 540 80 58, thomas.skeppstedt@karlstad.se
Rose-Marie Andersson, näringslivsutvecklare, 054 – 540 12 95, rose-marie.andersson@karlstad.se
Henrik Lindholm, landsbygdsutvecklare, 054 – 540 10 33, henrik.lindholm@karlstad.se
Linda Harkman, universitetssamordnare, 054-540 10 51, linda.harkman@karlstad.se

Verksamt Värmland Företagsjour, 010 – 831 90 50

Verksamt Värmland företagsjour öppnat. Dit kan du företagare vända dig för att få information och vägledning om de olika stödåtgärder som kommer från regering och riksdag.

På verksamt.se hittar du även samlad information från myndigheter om allt som rör situationen kring coronasmittan.